9 квітня 2019 року у дошкільному підрозділі був проведений, практичним психологом Ланіною В.В., воркшоп «Проблема булінгу і що з нею робити», з метою розширення знань щодо особливостей булінгу, його причини та наслідки, формування професійної готовності педагогів до реагування та здійснення профілактичних заходів.

Під час воркшопу учасники:

-       отримали теоретичні знання;

-       ознайомились з даними опитувань U- Report про булінг в Україні;

-       приймали активну участь в іграх за просвітницько – профілактичною програмою «Не смійся з мене»;

-       розробляли та презентували профілактичні поради для учасників освітньо – виховного процесу з даної теми.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про освіту», з метою створення у КУ ССНВК № 37 «Зірочка» Сумської міської ради безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування) розроблений план відповідних заходів.

Басова О.А., заступник директора з навчально-виховної роботи - уповноважена особа КУ ССНВК № 37 Сумської міської ради з питань попередження насильства та булінгу.

У шкільному підрозділі розроблений, затверджений та оприлюднений план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) у шкільному підрозділі навчально-виховного комплексу.

Спільно із інформаційно-методичним центром управління освіти і науки Сумської міської ради розроблені та поширені серед педагогічного та учнівського колективу, батьківської громадськості такі матеріали, а також оприлюднені на сайті КУ ССНВК:

1. Телефони довіри (додаток 1).

2. Права та обов’язки учня.

3. Правила поведінки здобувачів освіти під час освітнього процесу.

4. Процедура подання заяви (додаток 2).

5. Порядок реагування на доведені випадки булінгу в закладі освіти (додаток 3).

6. План заходів закладу освіти з попередження насильства та булінгу.

7. Нормативно-правова база з вищезазначеної проблеми, яка роз’яснює особливості притягнення до відповідальності за насильство та булінг.

8. Інформаційні матеріали, які дають пояснення таким соціальним явищам як насильство та булінг.


У дошкільному підрозділі КУ Сумський СНВК №37 «Зірочка» корекційно-розвиткова робота проводиться впродовж дня. Під час денної прогулянки вихователі проводять з дітьми з порушенням зору ігри «Закинь м'ячик у кошик», «Кільцекиди», «Ігри з повітряними кульками», які сприяють розслабленню конвергенції, розвитку бінокулярного зору, подоланню збіжної косоокості.

Зустріч з бібліотекарем

У 1-А та 1-Б класі пройшла зустріч з бібліотекарем Смірновою М.В. до  Всесвітнього дня водних ресурсів на тему "Цікава краплинка".

Екскурсія у Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді

Учні 1-Б класу КУ Сумський СНВК № 37 «Зірочка» СМР відвідали Сумський міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.