Яке це диво бачити світ, з його багатогранною, фантастичною, неповторною красою. Та на жаль не всі мають щастя повноцінно побачити це своїми очима.Дитина з самого раннього віку починає сприймати та всмоктувати в себе. Цю фантастичну красу оточуючого її світу. І залежно від того, як вона сприйме довкілля, як навчиться сприймати оточуючі її предмети, буде проходити її подальший розвиток, адже 90% сприйняття навколишнього проходить через зір.

     Кропітка, важка робота - пробудити хворе око дитини,примусити його працювати, але чим більше труднощів, тим більше задоволення отримуєш від результатів праці. І величезним щастям у серці відгукуються слова дитини:

     „Я бачу який прекрасний світ!” Саме заради цих слів живе, працює та долає труднощі колектив „Зірочки”.

     ЛИСТОПАД 1967 року.Вулиця Металургів, декілька п’ятиповерхових будинків. Збудований та приведений до ладу новий цілодобовий8- груповий дитячий ясла-садок № 37 «Зірочка». Дітей у групах більше40., 4 спарених групи, наймолодші з вихованців, двомісячні малюки тихо посапували носиками у своїх дитячих ліжечках.

     Перший завідувач – Пономаренко Ганна Антоніна, яка разом з колективом добудовували цей садочок.Людина закохана у свою справу, вона згуртувалалюдей з великими люблячими серцями і невгасимим вогнем зацікавленості своєю професією, людей, яким притаманні доброта та материнська турботливість, відповідальність та високий професіоналізм, людей, які допомагали малюкам зробити перший крок від батьківського порогу в незнаний світ.

     Минуло 14 років… БЕРЕЗЕНЬ 1981 року... заклад отримав нового молодого, амбітного керівника – Ващенко Тетяну Валентинівну. Закипіло нове життя – новий паркан, нові павільйони, по-новому обладнані ігрові та спортивні майданчики, квітучий фруктовий сад, чудова березова алея, кущі духмяного бузку. Дитячий садок кардинально змінює свій облік, розквітає.

     Новий керівник не зупиняється у пошуку… Коли в обласному центрі почала збільшуватися кількість дітей з порушеннями зору, це привернуло увагу органів охорони здоров’я, педагогічної громадськості. Було вирішено відкрити на базі одного з дошкільних закладів міста спеціальний ясла-садок для дітей з вадами зору, а в ньому створити всі необхідні умови для ефективного лікування та педагогічної корекції зору дітей. Так у 1984 році з’явилася спеціальна дошкільна установа з красивою назвою «Зірочка».

     ВЕРЕСЕНЬ 2001 рокунова ера в дошкільному житті мікрорайону. І знову вирує життя. Нові працівники, нові педагогічні технології, підходи, суттєві якісні зміни в організації навчально-виховного процесу, відкриття спеціальнихкласів для дітей зпорушеннями зору.

     На прохання батьків та за рішенням Сумської міської ради, установу було реорганізовано. І у 2001 році створено комунальний навчально-виховний комплекс «Початкова школа – дошкільний заклад для дітей з вадами зору», а з 2004 року комплекс набуває статусу «Загальноосвітньої школи першого ступеня – дошкільного навчального закладу». Працівники працюють творчо, натхненно, дбають, щоб їх вихованці якнайповніше розкрили свої здібності, стали гідними особистостями.Колектив прагне створити такі умови, щоб кожна дитина відчула себе потрібною, бажаною, талановитою та успішною… Але нові здобутки ще попереду…

1

1 копия

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1

1