Дні відкритих дверей - дієва форма педагогічної просвіти батьків , яка взаємно збагачує батьків і педагогів досвідом виховання дошкільників. Безпосереднє ознайомлення з життям дітей у навчально-виховному комплексі дозволяє батькам переконатися, що навчання та виховання малюків знаходиться в умілих і надійних руках.       

12 квітня 2018 року в КУ Сумський СНВК № 37 відбувся День відкритих дверей. Батьки мали можливість ознайомитись із організацією життєдіяльністі своїх дітей у дошкільному підрозділі НВК. Запрошення та заходи по проведенню були висвітлені на сайті НВК та на дошці оголошень.

 

День відкритих дверей розпочався презентацією про всі напрямки діяльності дошкільного підрозділу. Для гостей, що завітали, була проведена екскурсія закладом. До уваги батьків були представлені медичний кабінет, де медична сестра старша Демченко В.М. докладніше познайомила батьків зі своєю роботою, продемонструвала кабінет щеплення. Медична сестра з дієтхарчування Тархова О.В. розповіла батькам вихованців про важливість раціонального харчування дошкільників, про безпечне раціональне харчування вдома, попередження кішкових інфекцій та харчових отруєнь, про принципи складання дитячого меню, ознайомила з меню на цей день.

Під час огляду ортоптичних кабінетів батьки були ознайомлені з лікувальними апаратами: синоптофор,бівізотренер, диплоптик, АСО з червоним кольоровим фільтром, КП «Страбізмус», «Контур», акомоконвергенцтренер, КП «Relax» з музичним супроводом, який використовується для зняття зорового навантаження дітей. Батьки були вражені обсягом роботи, яка проводиться у закладі щодо профілактики та лікування очних захворювань дітей.

Члени родин вихованців ясельної групи активно прийняли участь у спостереженні за режимними моментами.

Згідно плану заходів були проведені різноманітні розвиваючі групові заняття. Заслуговують на особливу увагу:

-     Заняття з ліплення «Листочки на деревах» у І молодшій групі (вихователь Клімова Л.В.);

-     Заняття з аплікації: «Дерева на весні» (з використанням нетрадиційної техніки обривання) вихователь Забєліна В.Г.;

-   Заняття з розвитку мови, ознайомлення із соціумом «Дерева весною» (вихователь Супрунова Ю.М.);

-     Заняття з аплікації «Ліс весною» (Зображення дерев з використанням серветок. Метод скручування) вихователь Гузь І.Б.;

-     Фізкультурний комплекс вправ на свіжому повітрі. Старша Агрупа «Весна іде» (інструктор з фізкультури Шостак В.І.);

- Майстер-клас для батьків Разом із дитиною» (техніка роботи з тістом) Практичний психолог Ланіна В.В.

Значну увагу було приділено корекційно-розвитковій роботі. Відвідавши денну прогулянку, батьки старшої А групи Кузнєцова А.М., Липська О.М.,Гордиенко Н.О., Ковтун О.М. ознайомилися з проведенням корекційно-розвитковою роботою з дітьми підгрупи № 2 , а саме з проведенням ігор на розвиток бінокулярного зору (погляд вгору) «Тир», «Снайпери», бадмінтон.

Продемонстровано роботу гуртків:

-     ритмічно-хореографічного гуртка (керівник Варава О.М.);

-     "Народні умільці" (керівник Поваляшко Н.А.).

Музичним керівником Остапенко Н.А. було проведено музичну виставу для дітей середнього дошкільного віку «Буркотуля-Вередуля». З метою виховання поваги до традицій українського народу було проведено конкурс-огляд на кращу писанку.

Вихователь Пахненко В.М. підготувала виставку дитячихмалюнків, познайомилабатьківіз результатами творчостідітей та провела майстер-клас з нетрадиційних технік малювання: малювання долоньками, пальчиками, свічкою, відбитки листя, набризк тощо.

У ІІ половину дня вихователями середніх груп Гарбуз В.В., Красько Т.М. та інструктором з фізкультури Шостак В.І. на високому емоційному рівні проведено спортивну розвагу«Тато, мама, я – спортивна сім’я». Батьки Куровська Х.Г., Удовіченко Л.В., Семенюк Т.І., Подгурський О.О., Петрова А.Ю., Запрягайло Я.М. разом з малюками із задоволенням змагалися в естафетах, демонстрували спритність, швидкість, винахідливість та взаємовиручку.

Після полуденку дітей, батьки старшої Б групи Мороз В.І., Бондаренко В. М. Татаренко А.М. ознайомилися з корекційно-розвитковою роботою дітей підгрупи № 1 , а саме з проведенням ігор на розвиток гостроти зору «Склади картинку», «Одягни ляльку», викладання візерунків мозаїкою тощо.

         Впродовж дня було відкрите «Довідкове бюро», де батьки вихованців мали змогу отримати професійні поради та консультації:

-     «Режим харчування дитини вдома»,«Як не хворіти у дитячому садку», «Щеп-лення дошкільників» (медична сестра старша Демченко В.М.);    

-     «Загартовуємо вдома», «Попередження плоскостопості», «Чи варто відвідувати спортивну секцію дитині з порушеннями зору» (інструктор з фізичної культури Шостак В.І.);

-                      «Криза 3 років», «Дитячі страхи», «Як зробити дорогу до дитячого садка веселою і цікавою»(практичний психолог Ланіна В.В.);

-                      «Корисні продукти для зору», «Ігри для розвитку дрібної моторики», «Особливості виховання дитини з порушеннями зору в сім'ї (вчитель-дефектолог Горох Н.К.) тощо.

Впродовж Дня відвідали дошкільний підрозділ 67 батьків.

На завершення було проведено обговорення адміністрації з батьківською громадскістю, під час якого підводячи підсумок, обмінюючись думками батьки дітей-вихованців виразили слова задоволення та вдячності за створені умови для перебування дітей, за облаштування ігрового, предметно-розвивального середовища, за належну роботу зі зміцнення здоров’я дітей.